Liga konferencija: Gent neugodan domaćin, Roma se gostila u Ukrajini

-

20:57

Liga konferencija:  Gent neugodan domaćin, Roma se gostila u Ukrajini
Gent - Copyright profimedia

Fudbaleri Genta, rival Partizanu u grupi B u Ligi Konferencija, zabeležili su drugu pobedu. Poveli su Belgijanci uz dosta sreće u 28. minutu. Desni bek Kiprana Pavlos Korea zatresao je sopstvenu mrežu - 1:0.

Srpski napadač u redovima  Genta Darko Lemajić je mogao da poveća prednost, udarac glavom u finišu poluvremena završio je iznad prečke. U 82. minutu kapiten Sven Kums je postavio konačnih 2:0.

Roma je u grupi C na gostovanju Zorji povela na početku meča pogotkom El Šaravija, da bi u nastavku za dva minuta dotukla rivala pogocima pojačanja iz Premijer lige Krisa Smolinga i Tami Ejbrahama.

Grupa A: Alaškert - HJK 2:4 (Embalo u 24, Glišič u 90+3 - Riski u 16. i 63, Valenčić u 57, Ulusanja u 90+4), LASK - Makabi Tel Aviv 1:1 (Horvat u 10 - Šamir u 87).

Grupa B: Partizan - Flora 2:0 (Marković u 20. i 42), Gent - Anortozis 2:0 (Korea u 28 autogol, Kums u 82).

Grupa C: CSKA Sofija - Bodo Glimt 0:0, Zorja - Roma 0:3 (El Šaravi u 7, Smoling u 66, Ejbraham u 68).

Grupa D: AZ Alkmar - Jablonec 1:0 (Gundmunson u 53) , Kluž - Randers 1:1 (Petrila u 68 - Kamara u 40) .