Napadač Čukaričkog Mihajlo Cvetković potpisao za Anderleht
Komentari23/04/2025
-12:38
Mihajlo Cvetković od leta je novi fudbaler Anderlehta. Ceo posao je završen u Briselu, klub je objavio potpis ugovora na pet sezona, a Čukarički, sa kojim će završiti sezonu, inkasiraće 3,5 miliona evra, što je novi rekordni transfer kluba sa Banovog Brda.
Zadužio je od nedavno i A reprezentativac Srbije dres sa brojem "devet" koji će mu biti i slatko i preteško breme jer su ga proslavili srpski asovi pre njega kao što su Nenad Jestrović i Aleksandar Mitrović.
Mladi napadač imaće u saigraču iz mlade i A selekcije Jan Karlu Simiću veliku podršku i pomoć u privikavanju na najtrofejniji beglijski klub koji je počeo sa renoviranjem sastava jer je pre Cvetkovića dogovorio i dolazak Sedrika Hatebora.
Čukarički je nastavio sa odličnim prodajama igrača a Cvetković je prvi koji je prebacio sumu od tri miliona evra za obeštećenje. Dimitrije Kamenović (Lacio), Slobodan Tedić (Mančester siti) su ranije bili klupski rekorderi sa prodajama od po tri miliona evra. Klub sa Banovog brda imaće i određene bonuse.
Cvetković je oive sezone postigao sedma golova na 27 mečeva, a ukupno je na 57 susreta upisao 11 pogodaka. Tek je navršio 18 godina (10. januar) i pred njim je svakako velika budućnost.
Komentari (0)