Mančester Junajtedu treba trener kao Ćavi Ernandez
Komentari06/03/2025
-19:44

Mančester Junajted proživljava izvesno najteže momente u poslednej četiri decenije. Nisu samo rezultati "crvenih đavola" u pitanju već i cela struktura kluba koja je dolaskom ser Džima Retklifa umesto stabilizacije doživela nove lomove i to preko grbače onih koji nikako nisu doveli do pada - običnih radnika.
I dok Retklif ukida ser Aleksu Fergusonu funckiju ambasadora i novčanu apanažu, 200 radnika je ostalo bez posla, nemaju ni obrok u klubu, dok skupo plaćene zvezde i treneri malo doprinose na terenu. Otpušten je trener Erik ten Hag, uz fanfare iz Lisabona dovedeni Ruben Amorim iz nedelje u nedelju samo crveni i niže negativne rekorde.
I na dan utakmice osmine finala UEFA Lige Evrope, mediji su objavili tekst gde navode da je Ćavi Ernandez, bivši as i trener Barselone prvi kandidat da zameni Portigalca na kraju sezone. Nema dileme da se Ćavi na neki način dokazao na "Kamp Nou", ali je platio ceh jednom turbulentnom momentu katalonskog kluba u kome je balansirao između prazne kase i težnje kluba da iznađe modele za dostizanje finansijskog fer-pleja.
Da li je promena trenera rešenje za Mančester Junajted? Ako pratite navijačke blogove čini se da nije, jer uglavnom ljudi koji pomno prate klub decenijama smatraju da je Mančesteru potrebna pre svega jaka upravljačka struktura, povratak vizije i kupovina fudbalera koji će odgovarati vizijama i kluba i menadžera koji sedi u vružoj stolici.
Komentari (0)