24/07/2024

-

19:56

Neviđen fudbalski skandal na OI: Sudije posle dva sata poništile gol Argentini, pa je pobeda pripala Maroku - Copyright AP Photo/Silvia Izquierdo

Fudbal ovakav skandal nije doživeo i to baš na prvoj utakmici fudbalskog turnira između Argentine i Maroka. Naime, utakmica se završila 2:2, golom Argentinca Medine u 90+16. minutu. Po postizanju gola, sudije nisu označile i kraj meča jer su besni navijači Maroka utrčali na teren, pa je usledila jurnjava sa obezbeđenjem.

Argentinci su pobegli u svlačionicu, sudija Glen Niberg iz Švedske je prekinuo meč, a Maroko je uložio žalbu na gol rivala smatrajući da je postignut posle ofsajd pozicije. Posle 90 minuta cirkusa, sudije su uz pomoć VAR sobe ustanovili da su Marokanci bili u pravu.

Ekipe su ponovo izašle na teren, Argentinci u ta tri minuta nisu uspeli da postignu gol, pa je Maroko slavio 2:1. Videćemo kako će se ovaj cirkus zvanično završiti.