Olujni vetar i sneg u Hrvatskoj izazvali poteškoće u saobraćaju, delovi BiH bez struje
Komentari25/12/2024
-10:14

Olujni vetar i sneg otežavaju danas saobraćaj u Hrvatskoj, pri čemu je deo zemlje pod snegom, a orkanska bura pali meteoalarme, dok je zatvoren i deo saobraćajnice A1, prenosi portal Večernji.hr.
Saobraćaj se odvija s poteškoćama zbog olujnog vetra na putevima u priobalju i zbog snega u Gorskom kotaru, Lici i Slavoniji.
Zbog jakog vetra na snazi je crveno upozorenje za Kvarner i Kvarnerić, kao i za severnu, srednju i južnu Dalmaciju.
U prekidu je više trajektnih i katamaranskih linija zbog olujnog vetra, navodi hrvatski list.
Kolona vozila evakuisana do Drvara
Kolona automobila na putu Bosanski Petrovac-Drvar, u kojoj je bio i kombi iz Nemačke sa putnicima koji putuju za Livno, uspešno je noćas evakuisana do Drvara.
Smetovi su probijeni teškom mehanizacijom na kritičnim tačkama u Krivodolu, Crljvici i Pasjaku.
Darko Rujević, koji se nalazio u zavejanoj koloni, rekao je za Srnu da su heroji vozači teške mehanizacije koji su se hrabro borili sa mećavom, snegom i prirodom.

Pogledaj galeriju

Pogledaj galeriju

Pogledaj galeriju

Pogledaj galeriju
"Čistili su ispred nas, kolona automobila iz Petrovca je išla za njima. Mećava je bila toliko jaka da se ništa nije videlo. Oko ponoći smo stigli u Drvar nakon jednog dana provedenog u snegu i nametima", rekao je Rujević.
U Drvaru je od juče na snazi stanje elementarne nepogode zbog obilnog snega koji je izazvao brojne i velike probleme. Sela su odsečena od sveta, a u pojedinim delovima nema ni struje ni vode.
Kvar na dalekovodu Elektroprenosa BiH
Zbog kvara na 110-kilovatnom dalekovodu Elektroprenosa BiH, bez sutruje su Doboj, Teslić, Petrovo i Stanari, izjavio je danas izvršni direktor za terenske operacije u "Elektro-Doboju" Nemanja Marković.
On je u izjavi za Srnu rekao da je kvar na dalekovodu na području između Maglaja i Zavidovića.
Dodao je da otklanjanje kvara nije u nadležnosti "Elektro-Doboja".
Komentari (0)