Aktuelno

Selaković: Nadležni organi urgentno da utvrde uzroke nezgode na automobilu predsednika

Komentari

Autor: Tanjug

08/02/2025

-

21:28

Selaković: Nadležni organi urgentno da utvrde uzroke nezgode na automobilu predsednika
Tanjug/Nemanja Jovanović - Copyright Tanjug/Nemanja Jovanović

veličina teksta

Aa Aa

Ministar kulture Nikola Selaković izjavio je da očekuje da nadležni organi urgentno utvrde uzroke današnjeg incidenta na vozilu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i da o tome obaveste javnost.

"Iako ne želim da prejudiciram, imam opravdane razloge za sumnju da je u pitanju pokušaj atentata, nakon kontinuirane kampanje u cilju destabilizacije države pozivima na ubistvo predsednika", rekao je Selaković, navodi se u saopštenju Ministarstva kulture.

Kako se dodaje, ministar je naglasio i da na sumnju da je u pitanju pokušaj atentata i ''aktuelni pokušaj obojene revolucije'', kojoj, kako je dodao. svedočimo svi napadima na škole, blokadama saobraćajnica i drugim spontanim aktivnostima, a sve to uoči sutrašnjih presudnih izbora za opstanak srpskog naroda na vekovnim ognjištima na Kosovu i Metohiji.

"Bogu hvala što je današnji epilog ipak bez posledica jer je ugrožavanje života predsednika apsolutno ugrožavanje stabilnosti i mira države Srbije i opstanka srpskog naroda", smatra Selaković.

Ministar kulture ističe i da nam je jedinstvo potrebnije nego ikad i dodaje da se nada da ćemo u najkraćem roku saznati zašto se nezgoda dogodila.

"Puna podrška predsedniku Vučiću da nastavi odvažno, hrabro i dostojanstveno kao do sad borbu za našu Srbiju i naš narod!", dodao je Selaković.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas u šali na skupu u Kikindi da mu je pukla guma na putu do Mokrina. 

Međutim, kako je potvrđeno Tanjugu u Predsedništvu, na vozilu u kojem se nalazio predsednik zapravo nije pukla guma, već je otpao čitav točak.
 

Preporuka za vas

Komentari (0)

Srbija