Đoković danas u 18.30 igra protiv Sinera na turniru u Rijadu

17/10/2024

-

09:12

Đoković danas u 18.30 igra protiv Sinera na turniru u Rijadu - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II

Na egzibicionom turniru "Šest kraljeva" u Rijadu, Novak Đoković će danas igrati protiv Janika Sinera. Meč počinje u 18.30, a ulaznica za ovaj spektakl odavno nema.

Inače, prvom teniseru sveta, ovo će biti drugi meč na turniru, jer je juče savladao Rusa Danila Medvedeva rezultatom 2:0 (6:0, 6:3) za 69 minuta.

Italijan je prvi set dobio dominantno, Medvedev nije osvojio ni gem. U drugom setu Siner je napravio brejk kod rezultata 2:2. Medvedev je imao tri vezane, a ukupno četiri brejk lopte kod vođstva Sinera 4:3 i šansu da se vrati u meč, ali je nije iskoristio.

Ovo će biti drugi meč Sinera i Đokovića u samo četiri dana posle finala mastersa u Šangaju u kojem je Italijan pobedio 2:0 (7:6(7:4), 6:3). Današnji meč počinje u 18.30 časova.

U drugom polifinalu egzibicionog turnira igraće Karlos Alkaraz i Rafael Nadal.

Finale i meč za treće mesto su na programu u subotu.  Pobedniku turnira sleduje nagrada od šest miliona evra.