Poraz vaterpolista Crvene zvezde od Hanovera u Ligi šampiona

01/12/2021

-

22:35

VK Crvena zvezda - Copyright MN Press

Sva tri srpska predstavnika u vaterpolo Ligi šampiona doživela su poraze u 4. kolu. Posle Novog Beograda koji je poklekao u Budimpešti (10:11), neuspeha kragujevačkog Radničkog u Splitu (8:9), Crvena zvezda je položila oružje u Beogradu u duelu sa Hanoverom. Klub iz Nemačke  slavio je sa  15:12 (6:3, 4:4, 2:3, 3:2).

U timu crveno-belih bili su Gavril Subotić i Dušan Marković koji su ptrethodno pauzirali jer su bili pozitivni na korona virus, ali to nije donelo bolji rezultat.

Vaterpolisti Crvene zvezde u prvom poluvremenu su stalnio bili dva ili tri gola u zaostatku. Nije bilo rešenja za braću Brguljan i kapitena Aleksandra Radovića, kao i Marka Macana i Anta Ćorušića.

Sredinom treće četvrtine crveno-beli su se vratili u igru, prilazili na gol zaostatka nekoliko puta, ali je Hanover odbijao nalet. Zvezda je bila tri puta u prilici  da izjednačeni, međutim, svaki pokušaj završavao se nepreciznim šutevima.  Aleksandar Radović je golom na dva i po minuta do kraja rešio pobednika.