uživo (UŽIVO) Kraj za Mikeca u Parizu: Sedmo mesto za srpskog strelca

-

09:57

(UŽIVO) Kraj za Mikeca u Parizu: Sedmo mesto za srpskog strelca
Damir Mikec - Copyright MN Press

Damir Mikec je u subotu završio na prvom mestu u kvalifikacijama u gađanju vazdušnim pištoljem sa 10 metara i tako obezbedio plasman u finale koje počinje od 9.30.

Srpski strelac je tako istakao ozbiljnu kandidaturu za zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Podsetimo se, Mikec je na prethodnim Igrama u Tokiju osvojio srebro.

"Veoma sam zadovoljan kako su prošle kvalifikacije, ali sutra je novi dan i moje treće olimpijsko finale. Ima vremena da sa bratom napravim taktiku, tako što ćemo iskoristiti sve što je danas valjalo i popraviti ono što nije", izjavio je srpski strelac nakon plasmana u finale.

(UŽIVO) Finale - Vazdušni pištolj, 10 metara

Ju osvaja zlato, srebro za Maldinija

Kinez Ksi Ju osvaja zlatnu medalju u ovoj disciplini, dok je Italija Federiko Maldini osvojio srebro.

Bronza za Monu

Italijan Paolo Mona osvaja bronzu. Iako je bio na drugom mestu pred početak serije, izuzetno loš hitac ga je koštao borbe za zlato.

Medalje će osvojiti dva Italijana i Kinez

Medalje će otići u ruke Ksi Jua, Paola Mone i Federika Maldinija.

Kraj za Mikeca u Parizu

Kraj za Damira Mikeca na Olimpijskim igrama u Parizu. Srpski strelac je zauzeo sedmo mesto u finalu u disciplini vazdušni pištolj sa 10 metara.

Ostaje Mikec na sedmom mestu nakon treće serije

Davaku Enktaivan prvi završava  takmičenje. On je Olimpijske igre u Parizu završio na osmom mestu. Mikec je i dalje na sedmom mestu.

Loše prve dve serije za srpskog strelca

Nije dobro gađao Mikec u prve dve serije. Trenutno se nalazi na osmom mestu i sada kreće faza eliminacije. Svi takmičari imaju po dva hica od sada.

Četvrto mesto za Mikeca nakon prve serije

Nakon prve serije Mikec zauzima četvrto mesto. Prvi je Italijan Paolo Mona.

Počinje finale

Počinje finale u disciplini vazušni pištolj sa 10 metara, a Mikce će gađati sa trećeg mesta, odnosno pozicije C.

Mikec najstariji u finalu

Damir Mikec je nastariji strelac u finalu sa 40 godina. Za njim ide Nemac Kristijan Rajc sa 37 godina, dok preko 30 godina ima i strelac iz Mongolije Davaku Enktaivan (35).