Janis Sferopulos pred Asvel: Moramo da budemo pametni i nađemo prava rešenja
Komentari03/02/2025
-17:35
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće sutra od 20 časova u Beogradskoj areni ekipu Asvela u 25. kolu Evrolige. U ovom meču crveno-beli će biti lišeni pomoći Majka Dauma zbog povrede.
Crveno-beli se nalaze na šestom mestu na tabeli Evrolige sa 14 pobeda i 10 poraza, dok je Asvel na 14. poziciji sa skorom 11/13.
"Važna utakmica za nas. Asvel je prilično atletski tim, igraju jako dobro. Imaju tri pobede u poslednjih pet kola u Evroligi. Očekujemo tešku utakmicu. Imaju širok roster. Za nas je od izuzetnog značaja da ostanemo fokusirani na naš plan, želim da odigramo utakmicu u našem ritmu", rekao je Sferopulos.
On je istakao da igrači Crvene zvezde moraju da kontrolišu skok na meču sa Asvelom.
"Imaju dva-tri igrača koja kontrolišu loptu, organizuju igru, kao što su Teo Maledon, Nando De Kolo, Pariz Li. Oni su glavni kreatori i poenteri. Imaju više načina napada, ali mi smo spremni i znamo šta bi trebalo da radimo u odbrani. U napadu moramo da budemo pametni i nađemo prava rešenja".
Sferopulos se osvrnuo na to da je Zvezda imala veliku podršku navijača na jučerašnjem meču protiv Igokee (92:82) u ABA ligi. "
"Atmosfera u Laktašima je bila impresivna. Osećali smo se kao kod kuće", naveo je Sferopulos.
Košarkaš Crvene zvezde Ognjen Dobrić preskočio je derbi sa Partizanom, ali se vraća u tim za Asvel.
"Pre svega očekujem tešku utakmicu. Asvel se pokazao kao dobar protivnik, pobedili su nas u Francuskoj, mi nismo odigrali kako treba tu utakmicu prekinuli niz pobeda. Mislim da možemo i moramo mnogo bolje, imamo novu šansu da protiv njih pokažemo drugo lice i da dođemo do veoma bitne pobede. Kako se sezona približava kraju, tako su utakmice sve bitnije, sve važnije za plasman, prva u duplom kolu je Asvel. Nadam da ćemo ovo duplo kolo započeti sa pobedom pred našim navijačima i da će oni napuniti halu", rekao je Dobrić na konferenciji za novinare.
Komentari (0)