01/10/2022

-

18:00

Mitrović - Copyright Tanjug/(John Walton/PA via AP)

U 9. kolu Premijer lige Fulam je ugostio Njukasl i doživeo katastrofu (1:4), uz brojne malere koji su ga pratili.

Već u 8. minutu domaćin je ostao sa desetoricom, zbog grubog starta crveni karton je zaradio Natanijel Šaloba.

Od teškog poraza, međutim, sve u Fulamu je najviše zabrinula povreda Aleksandra Mitrovića, koji je u 37. minutu napustio teren.

U tom momentu, golovima Kalum Vilsona i Almirona, gosti su vodili sa 2:0.

Brojni preokreti obeležili su duel na Enfildu, na kraju, Liverpul i Brajton odigrali su 3:3.

Domaćin je loše počeo meč, greške Hendresona i  Aleksander-Arnolda kaznio je efektnim pogocima Leandro Trosar za vođstvo gostiju od 2:0 nakon 17 minuta meča.

Uzvratio je Liverpul golovima Roberta Firmina koji je iskoristio asistencije Salaha i Dijaza za 2:2. Posle kornera sa desne strane u 63. minutu, lopta je proletela pored istrčalog golmana Brajtona, udarila u rame štopera Vebstera i završila u mreži za potpuni preokret.

Tačku na dramu stavio je Trosar u 83. minutu, upisao je het-trik i postavio konačnih 3:3.

Do bodova nakon preokreta stigao je i Čelsi. Kristal Palas je poveo u 7. minutu preko Eduarda, ali su Obamejang prvencem u dresu "plavaca" i Konor galager evrogolom u 90. minutu doneo ceo plen gostima.