Levandovski najbržim het-trikom u gostima odveo Barsu do nove pobede

06/10/2024

-

18:12

Levandovski najbržim het-trikom u gostima odveo Barsu do nove pobede - Copyright AP Photo/Miguel Oses

Hansi Flik na klupi, Robert Levandovski na terenu jednako je teror za protivničku odbranu. Poljski as je upisao het-trik za Barselonu u Alavesu 3:1 (3:1) i lagano je poveo na bezbrižan odmor posle devetog kola Primere La Lige.

Na dve asistencije Rafinje, te Erika Garsije, Levandovski je tri gola upisao za 31 minut i šest sekundi, što je četvrti najbrži het-trik katalonskog kluba u La ligi, a najbrži kada su u pitanju gostovanja.

Brži od Leve bili su Eto (2008, Almerija, 23 minuta), Tehada (1954, Sosijedad, 28) i Mesi (2011, Majorka, 29).

Katalonci su imali skoro savršeno prvo poluvreme, od prvih pet udaraca čak tri su završila u mreži i već posle prvih 45 minuta upisali novi trijumf za plus tri na reprezentativnoj pauzi.

Da Martinezu nije bio poništen gol na samom kraju prvog dela, možda bi Alaves mogao i više da uradi u ovom meču. Iako su domaćini pokušavali u nastavku da ublaže poraz, a imali su i neke prilike, gosti iz Katalonije su bili bliži postizanju četvrtog gola.