28/09/2024

-

18:27

Istorija Palmera i pobeda Čelsija, Arsenal se mučio protiv Lestera - Copyright Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Posle utakmice Njukasla i Mančester sitija u kojoj je šampion opet prosuo bodove (1:1), usledio je potpuni spektakl u utakmicama Premijer lige koje se igraju od 16 časova.

Krenućemo od rekorda koji je postavio Kol Palmer na utakmici Čelsija i Brajtona - 4:2 (4:2).

Iako su gosti poveli u sedmom minutu preko Žoržinja Rutera, Palmer je stupio na scenu i sam maltene rešio ovu utakmicu.

Prvo je posle dodavana Nikolasa Džeksona zatresao praznu mrežu Brajtona, potom je realizovao penal, onda je pogodio sa 25 metara iz slobodnog udarca za 3:1 u korist Čelsija.

Njegovu seriju prekinuo je Kalos Baleba u 34, ali je Palmer u 41. minutu iskoristio grešku odbrane Brajtona i postigao četvrti gol na meču, tako postavši prvi igrač u istoriji kome je to pošlo za rukom.

Drugo poluvreme proteklo je bez previše uzbuđenja, te je Čelsi upisao nova tri boda.

Izuzetno uzbudljiv meč odigrali su Arsenal i Lester, a "tobdžije" su isčupale pobedu u nadoknadi vremena - 4:2 (2:0).

Iako je Arsenal na poluvremenu vodio 2:0 golovima Gabrijela Martinelija i Leandra Trosara, Lester se vratio u igru pogocima Džejmsa Džastina i tako uneo nervozu u tim Mikela Aretete.

Ipak, Arsena se spasio u nadoknadi, i to tako što je Trosar postigao gol uz mnogo sreće, a pobedu je zapečatio Kai Haverc u maltene 100. minutu utakmice.