Zvezda razbila Megu u "Pioniru" i prišla na korak od finala ABA lige

03/05/2024

-

20:53

Zvezda razbila Megu u "Pioniru" i prišla na korak od finala ABA lige - Copyright MN Press

Crvena zvezda odbranila je domaći teren protiv Mege i dominantnim izdanjem u "Pioniru", povela u plej-of seriji, pa se sada nalazi na pobedu od plasmana u finale AdmiralBet ABA lige - 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18).

Šansu da završi istu imaće 7. maja u "Hali sportova", kada će Mega biti domaćin, a ukoliko bude bilo potrebe, eventualna majstorica biće odigrana 10. maja, najverovatnije u Areni.

Što se današnjeg susreta tiče, pitanje pobednika se nijednog trenutka nije postavljalo. Zvezda je od prve minute preuzela konce igre u svoje ruke i već do kraja uvodne deonice stigla do dvocifrene prednosti (21:10). Mlada ekipa Mege predvođena Đurišićem i Miljenovićem, držala je rezultatski priključak sve do sredine druge četvrtine (34:27), da bi Zvezda na krilima sjajnih procenata za dva poena (75 odsto) režirala potom 9:0 seriju i pitanje pobednika rešila već do odlaska na odmor (52:33).

Tim Marka Baraća teško je izlazio na kraj sa unutrašnjom linijom Zvezde. Odbrana na perimetru nije bila na nivou (42 odsto šut Zvezde za tri poena). Zbog agresivne odbrane crveno-belih, mlada ekipa Mege pošteno se namučila u napadu, gde je teško održavala kontinuitet iz finiša uvodne četvrtine. A, kada su trojke Geidraitisa, Teodosića i Topića, počele da ulaze, bilo je jasno da im se sprema debakl u "Pioniru".

Na kraju, ubedljiva pobede Zvezde, koja će prema svemu sudeći imati možda i lakšu seriju od prethodne, a ukoliko ne bude iznenađenja, prvog finalistu ABA lige znaćemo već u utorak.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 103:73

(27:20, 25:13, 26:22, 25:18)