12/05/2024

-

20:34

Šampion slavio protiv Radničkog: Endiaj i Hvang vodili Crvenu zvezdu do trijumfa - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Radnički 1923 3:2 (3:2) u petom kolu plej-ofa, odnosno 35. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Crveno-beli su od starta nametnuli ritam koji im odgovara i igrali presing za poslednju liniju Kragujevčana. Pretili su u nekoliko navrata, ali bez ozbiljnijih prilika, sve do 19. minutu kada je Šerif Endiaj započeo pravu goleadu na stadionu "Rajko Mitić". Senegalac je postigao prvi gol na utakmici, a zatim su usledila još četiri do kraja prvog dela igre.

Prvo je Radnički uzvratio udaraca preko Vasilija Đurića u 24. minutu, a zatim je ponovo Endiaj tresao mrežu gostiju. Delovalo je da će ekipa Vladana Milojevića krenuti po ubedljiv trijumf nakon pogotka In Beom Hvanga u 35. minutu, ali su izabranici Feđe Dudića smanjili na 3:2 preko Vajdija Salija pred odlazak na pauzu za poluvreme.

Drugi deo igre je bio znatno mirniji. Crveno-beli su imali blagu inicijativu, ali nije bilo ozbiljnijih šansi. Vladan Milojević je definitivno želeo da smiri tempo igre u odnosu na prvo poluvreme gde je Crvena zvezda imala probleme u defanzivi. Šampion je tako stigao do trijumfa nad Kragujevčanima.

Radnički je ostao na četvrtoj pozicji sa 59 osvojenih bodova, dok je Crvena zvezda i dalje lider sa 90.